www.mamboteam.com
REKLAMA
Start arrow Filmy arrow Mów Mi Dave
22.03.2018.
 
 
Start
News
Filmy
DVD
Sylwetki
Patronaty
Regulamin

Hasło?
Mów Mi Dave

(9 głosów)
Redaktor: Michał N.   
25.04.2010.
Czy uświadamiałeś sobie, że kiedyś może dojść do sytuacji, w której dojdzie do najazdu kosmitów na Ziemię, którzy do złudzenia przypominają ludzi, tylko w o wiele mniejszych rozmiarach? Film ten opowiada właśnie o takich kosmitach. Chcą oni pozbawić Ziemię wszelkiej wody, którą posiadają ziemianie, a która jest niezbędna do życia. Przed ich przylotem na Naszą planetę, "wysyłają" urządzenie, które jest zdolne do pochłaniania wody w ogromnych ilościach. W jego poszukiwaniach przylatują na statku kosmicznym przypominającym do złudzenia człowieka. Jest on ubrany w biały garnitur, taki z lat siedemdziesiątych. Podczas lądowania dokonują kilku zniszczeń, za które będzie ich ścigać nowicjusz w policji. Czy ziemię czeka zagłada? Czy policjant odkryje prawdę?

   

"Mów Mi Dave" to jedna z lepszych komedii z Eddie Murphy ostatnich lat. Nie oszukujmy się aktor w ostatnim czasie nie wystąpił w niczym ciekawym, dopiero ten film pokazuje prawdziwe umiejętności Eddiego. Wciela się on w tym filmie w dwie postacie, oczywiście tutaj nie musi zmieniać wyglądu. Pierwszą z nich jest kapitan floty kosmitów - bezwzględny, pozbawiony uczuć, jednak z czasem przechodzi wewnętrzną przemianę, która doprowadza do nieoczekiwanych skutków dla jego rasy, jakich sami musicie zobaczyć. Drugą osobą jest "statek kosmiczny", tutaj akurat jest sterowany przez kapitana, jednak jest jego przeciwieństwem. Potrafi być uczynny, miły, uroczy, do chwili, gdy władzę przejmuje numer dwa, co dalej sami zobaczcie, bo byłby to spoiler.

  

Film ogląda się bez większych przeszkód. Za zwyczaj nie nudzi i potrafi rozśmieszyć widza. Może zdarzają się też nudniejsze sceny, ale bez przesady, na pewno na nim nie zaśniecie. Nie wiem czy film ten wnosi coś do kinematografii, bo nie ma w nim nic nowego, prócz specyficznej fabuły, która na kolana nie powala. "Mów Mi Dave" przeznaczony jest dla całej rodziny, więc jeśli chcecie pośmiać się idiotycznych ludzi, golizny, to na pewno tutaj tego nie znajdziecie. Film ten zahacza również o mały romans, flirt w roli głównej z Davem. "Mów Mi Dave" mogę polecić wszystkim, którzy cenią sobie dobry gust i familijne filmy, gdzie tematem przewodnim jest komedia.

ocena filmu: 70/100                                                                       autor: Michał N.

 tytuł oryginalny : Meet Dave
tytuł polski : Mów Mi Dave
reżyseria : Brian Robbins, Jerzy Dominik
scenariusz :
Rob Greenberg, Bill Corbett
zdjęcia : Clark Mathis
muzyka :
John Debney
obsada : Eddie Murphy, Elizabeth Banks, Gabrielle Union...

produkcja : USA
rok produkcji : 2008
czas trwania : 90 min 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Kategorie
Opisy
Recenzje
Partnerzy
.
 
Top! Top!