www.mamboteam.com
REKLAMA
Start arrow Filmy arrow Dobra Wróżka [Tooth Fairy]
22.03.2018.
 
 
Start
News
Filmy
DVD
Sylwetki
Patronaty
Regulamin

Hasło?
Dobra Wróżka [Tooth Fairy]

(7 głosów)
Redaktor: Michał N.   
21.04.2010.
„Dobra Wróżka” to kino familijne z elementami komediowymi. Znany z Wrestlingu ‘The Rock’, czyli Dwayne Johnson, wciela się w nietypową dla siebie rolę zębowej wróżki. W filmie gra podstarzałego gwiazdora NHL, który od wielu sezonów nie zdobył punktu na boisku. Derek Thompson nosi ksywkę ‘zębowej wróżki’, a to dlatego, że każde spotkanie z nim na lodzie kończy się dla przeciwnika wybiciem zębów. Derek spotyka się Carly, która ma dwójkę typowych, amerykańskich dzieci. Pewnego razu, gdy dziewczynce wypada ząb, Thompson już prawie wygaduje się, że zębowe wróżki nie istnieją. Za to przewinienie sam staje się jedną z nich. Dzięki czemu jego życie przewraca się o 360 stopni. Czy jego postępowanie zostanie nagrodzone?

   

Kolejny film z Dwaynem Johnsonem w roli głównej. Tym razem nasz bohater wciela się w zębową wróżkę, co ma mu udowodnić, że ludzkich marzeń nie można niszczyć. Jest to klasyczne kino familijne, gdzie główne role odgrywa amerykańska rodzinka, która boryka się z wieloma problemami. Dzięki temu, że wprowadzono tutaj elementy komedii, będziecie mogli się pośmiać z wielu śmiesznych scen. Dwayne Johnson potrafi przekonać widza do swojej gry aktorskiej, mimo niewymagającej roli komediowej, w której nie trzeba było wykazać się mnóstwem umiejętności aktorskich. Aktor w świetny sposób przekonuje nas do odtwarzanej przez siebie postaci. Pozostali aktorzy zagrali bez zarzutu.

  

Film ten charakteryzuje się cukierkową fabułą, gdzie niewiele rzeczy jest realnych. Mimo to, „Dobra Wróżka” przeznaczona jest dla całej rodziny, jednak według mnie spodoba się raczej młodszej publice.  Film ten jest pokroju „Pacyfikatora” z Vin Dieselem, więc jeśli oglądaliście tę produkcję, to wiecie, czego można spodziewać się po „Dobrej Wróżce”. Krótko mówiąc, polecam ten film na niedzielne popołudnie, do którego usiądzie cała rodzina.

ocena filmu: 80/100                                                                       autor: Michał N.

 tytuł oryginalny : Tooth Fairy
tytuł polski : Dobra Wróżka
reżyseria : Michael Lembeck
scenariusz :
Lowell Ganz, Babaloo Mandel...
zdjęcia : Roger Bailey
muzyka :
George S. Clinton
obsada : Dwayne Johnson, Julie Andrews, Ashley Judd...

produkcja : USA
rok produkcji : 2010
czas trwania : 101 min 
następny artykuł »
Kategorie
Opisy
Recenzje
Partnerzy
.
 
Top! Top!