www.mamboteam.com
REKLAMA
Advertisement
Start arrow Patronaty arrow [2010.10.14] Co w trawie piszczy?
26.04.2018.
 
 
Start
News
Filmy
DVD
Sylwetki
Patronaty
Regulamin

Hasło?
[2010.10.14] Co w trawie piszczy?

(1 głos)
Redaktor: Administrator   
28.10.2010.
 Co w trawce piszczy?” to komedia sensacyjna, która równie dobrze mógłby wyjśd spod ręki Quentina Tarantino lub braci Coen. Nie dziwi więc fakt, że reżyserem został stały współpracownik braci Coen – aktor Tim Blake Nelson.

Film opowiada historię dwóch braci – bliźniaków jednojajowych, obu granych przez Edwarda Nortona. Jeden z nich jest szanowanym akademikiem, zajmującym się filologią klasyczną. Specjalista od Arystotelesa i Sofoklesa staje właśnie przed szansą na błyskotliwą karierą w Harvardzie, kiedy przy pomocy podstępu swojego brata-bliźniaka zostaje ściągnięty do rodzinnej, rolniczej Oklahomy. Drugi brat w niczym nie przypomina pierwszego. Jest znanym dilerem narkotyków i przestępcą. Co więcej, uchodzi za specjalistę od nawadniania plantacji marihuany. Dwaj bracia odegrają niebanalną rolę w wojnie narkotykowej i staną się początkiem potyczki z miejscową społecznością żydowską. Przede wszystkim jednak, obaj przekonają się o tym, co jest w życiu najważniejsze. Oby nie za późno…

Film Tima Blake’s Nelsona zadebiutował podczas zeszłorocznego festiwalu w Toronto. Zebrał bardzo dobre recenzje. Jeden z najbardziej wpływowych krytryków w Hollywood, Roger Ebert nazwał film „słodkim, objechanym arcydziełem”. Wielu krytyków zwraca uwagę na znakomitą , podwójną rolę Edwarda Nortona, która może mu przynieśd nominację do Złotego Globu. Jest to doskonałe kino rozrywkowe, które daje dużo do myślenia. Rzadko również mamy okazję podziwiad tyle znakomitych kreacji aktorskich.
 

Gatunek: Komedia sensacyjna
Reżyseria: Tim Blake Nelson
Występują: Edward Norton, Susan Sarandon, Richard Dreyfuss, Keri Russell, Tim Blake Nelson
Czas: 100 min.
Dźwięk: angielski DD 5.1, polski lektor DD 5.1
Napisy: polskie
 
następny artykuł »
Partnerzy
.
 
Top! Top!