www.mamboteam.com
REKLAMA
Start arrow Filmy arrow To Nie Jest Kolejna Komedia Dla Kretynów [Not Another Teen Movie]
26.04.2018.
 
 
Start
News
Filmy
DVD
Sylwetki
Patronaty
Regulamin

Hasło?
To Nie Jest Kolejna Komedia Dla Kretynów [Not Another Teen Movie]

(39 głosów)
Redaktor: Verbal   
07.06.2008.
Zakręcona parodia tzw. "teen movies", czyli komedii o perypetiach nastolatków, którzy z trudem potrafią powiedzieć o czymś innym niż o seksie. Fabuła jest sztampowa: grupa dzieciaków zakłada się, że jeden z nich, super popularny amant - Jake - zakocha w sobie najbrzydszą i najmniej lubianą dziewczynę w szkole. Ów dziewczyna niestety nie jest taka głupia i nie okazuje Jake'owi zainteresowania,co zmusza go do głupich i odważnych kroków i dzięki temu w końcu zaczyna rozumieć, że to "ta" jedyna.

   

Główny wątek filmu to sztampowo zrobiona historyjka, nic nie wnosząca i dla mnie w ogóle nie interesująca. Lecz wątki poboczne, a tj. obecność czarnoskórej postaci oraz historia brata głównej bohaterki, a także jego "paczki" żałosnych idiotów, na siłę próbujących przeżyć swój pierwszy raz (co oczywiście jest parodią kultowego "American Pie") są rewelacyjne. "To nie jest kolejna komedia dla kretynów" to zabawny, odmóżdzający film, gdzie możemy popatrzeć na cycki, posłuchać multum przekleństw i wyszukać karykatur wielu znanych przez nas filmów (np. "A Walk to Remeber", "American Beauty", "She's All That" czy "10 Things I Hate About You").

   

Każdy fan 'teen movies' jest zobowiązany, żeby to zobaczyć, ale w innym wypadku to szczerze odradzam, ponieważ jest nie lubisz wymienionym przeze mnie rzeczy, zwrócisz uwagę na żałosne aktorstwo, brak logiki, toaletowy humor, absurdalne dialogi, niekonsekwentność czy brak konkretnej fabuły, a obecność jedynie zarysu, pod którego można podpiąć tony gagów niezwiązanych z historią opowiedzianą w filmie. Zachęcić można gościnnym występem Mr.T czy dość chwytliwą piosenką przed punktem kulminacyjnym każdego ciekawszego "filmu o cyckach", czyli balu maturalnego...

ocena filmu: 70/100                                                                                 autor: Verbal

 tytuł oryginalny : Not Another Teen Movie
tytuł polski : To Nie Jest Kolejna Komedia Dla Kretynów
reżyseria : Joel Gallen
scenariusz :
Adam Jay Epstein, Buddy Johnson
zdjęcia :
Reynaldo Villalobos
muzyka :
Theodore Shapiro
obsada :
Chyler Leigh, Chris Evans, Jaime Pressly...

produkcja : USA 
rok produkcji : 2001
czas trwania : 89 min


 
 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Kategorie
Opisy
Recenzje
Partnerzy
.
 
Top! Top!