www.mamboteam.com
REKLAMA
Advertisement
Start arrow Filmy arrow Kapuśniaczek [La soupe aux choux]
22.03.2018.
 
 
Start
News
Filmy
DVD
Sylwetki
Patronaty
Regulamin

Hasło?
Kapuśniaczek [La soupe aux choux]

(23 głosów)
Redaktor: Marcin   
04.10.2008.
Kapuśniaczek jest to jeden z bardziej znanych filmów z klasyki komedii z udziałem Louis de Funes.Film ten opowiada o dwóch podstarzałych sąsiadach, których jednym z ulubionych zajęć jest konkurs najgłośniejsze .... pierdniecie. Jednak Pewnego dnia na ich podwórku lądują kosmici. Dwóch zgryźliwych ramoli (jak mówią o sobie główni bohaterzy) częstują kosmitę  kapuśniaczkiem i tym samym rozsmakowują przybyszy z innej planety w tym daniu. W skutego czego pozaziemskie istoty starały się W różny sposób odwdzięczyć za wspaniałą zupę.

   

Film został stworzony w typowym kanonie jak większość komedii z udziałem Louisa de Funes. Doskonała gra tego aktora, a zwłaszcza gestykulacja, jak i mowa ciała, sprawi, iż widzowie mogą śmiać się do rozpuku. W filmie nie brakuje jednak dużej liczby zabawnych scen, jak i dialogów co sprawia, iż ogląda się go z dużym zainteresowaniem. Musimy jednak pamiętać, iż nie jest to nowy film. Powstał już ładnych parę lat temu i niektórych mogą razić np. marne efekty specjalne, ale na inne nie pozwalała technika w ówczesnych czasach.

  

Moim osobistym zdaniem jest to jeden z lepszych filmów z udziałem tego francuskiego komika, pokazujący, życie staruszków, z których jeden jest wdowcem a drugi starym kawalerem, od zabawnej strony jednak nie wiele ten obraz odbiega od życiowych realiów. Film można smiało polecić dla całej rodziny, gdyż dotrze do całej rzeszy telewidzów ze względu na prostote  swojego przekazu.

ocena filmu: 95/100                                                                                 autor: Rusek

 tytuł oryginalny : La Soupe aux choux
tytuł polski : KAPUŚNIACZEK
reżyseria : Jean Girault
scenariusz :
Louis De Funes, Jean Halain
zdjęcia : Edmond Richard
muzyka :
Raymond Lefevre
obsada : Louis De Funes, Jean Carmet...

produkcja : Francja
rok produkcji : 1981
czas trwania : 98 min


 
 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Kategorie
Opisy
Recenzje
Partnerzy
.
 
Top! Top!