www.mamboteam.com
REKLAMA
Start arrow DVD arrow Teczki
22.03.2018.
 
 
Start
News
Filmy
DVD
Sylwetki
Patronaty
Regulamin

Hasło?
Odwiedza nas 1 gość
Teczki

(4 głosów)
Redaktor: Michał N.   
21.04.2009.

 Odważny film o tym, o czym tyle się mówi, czyli o teczkach i ich zaskakującym wpływie na nasze codzienne życie.

Po co im to wszystko było? Co kto robił, co jadł, co czytał, z kim się spotykał. W myśl dyrektywy "nie wiadomo, co może się przydać", wszystko interesowało funkcjonariuszy dawnej policji politycznej. Tysiące Fakt zapełniły przepastne piwnice ich siedzib. Minęło 20 lat, akta pożółkły, ich bohaterowie zajęli ważne stanowiska w nowej Polsce. W dorosłe życie wchodzi nowe pokolenie. Zajęci swoimi sprawami podejmują pierwsze życiowe decyzje. A teczki tylko czekają, by ktoś zrobił z nich użytek

 [opis dystrybutora]
 

OBRAZ: Obraz zapisany jest w telewizyjnym aspekcie, czyli w proporcjach 4:3, przez co posiadacze panoramicznych telewizorów mogą nie być usatysfakcjonowani. Prawdę powiedziawszy nie mam tutaj do czego się przyczepić, jedynie mogę napomknąć o ziarnicy obrazu, że widoczna jest przez cały czas trwania filmu. Kolorystyka bardzo dobrze wywiązuje się ze swojej roli, dzięki czemu nie tworzą się dziwne zamglenia, czy nakładanie się kolorów na siebie. Dzięki odpowiedniemu kontrastowi wszystkie elementy są bardzo dobrze widoczne. Nie doświadczycie również pikselozy, która potrafi nieźle popsuć wizję.
ocena obrazu: 90/100
  

DŹWIĘK: Linia melodyczna została zapisana w starym formacie Dolby Digital, a mowa tutaj o DD 2.0 oczywiście jedynie w języku polskim. Choć jest to starsza wersja to nie znaczy, że coś jest nie tak. Różnica będzie słyszalna dopiero wtedy, gdy odpalicie ten film na kinie domowym, ale tak jej nie zauważycie. Wszystkie elementy są bardzo dobrze słyszalne, nic nie umknie Waszej uwadze. Dźwięk jest czysty i nie słychać żadnych szumów, czy też trzasków. 

ocena dźwięku: 100/100

  

MENU: Menu wygląda bardzo oryginalnie i jak najbardziej pasuje do stylistyki, a także do tytułu filmu. Głównym elementem są teczki, które pojawiają się na każdej planszy i stanowią główną oprawę graficzną. Wszystkie opcje są podobnie zbudowane, jednak również się ułożeniem menu, a także oprawą muzyczną. Ciekawie zostały dobrane kolory, które w znakomity sposób pasują do wszystkiego. Może menu nie jest jakieś wybitne, ale mi się jak najbardziej podoba.

ocena menu: 90/100

  

DODATKI: Na płycie znajdują się jedynie podstawowe dodatki, które Vision zamieszcza na każdej płycie, oto one:
- sylwetki,
- wybór scen,
- zwiastuny innych filmów,
- inne DVD,
- Vision Music.
Nie jest to co by wszyscy chcieli, ale zawsze to jest coś. Szkoda, że do polskiego filmu nie dodano czegoś więcej, ponieważ wydanie to stałoby się o wiele atrakcyjniejsze.

ocena dodatków: 40/100

ocena ogólna: 77,50/100


 Tytuł polski: Teczki
Tytuł oryginalny: Teczki
Reżyseria: Robert Wist
Obsada: Małgorzata Duda-Kozera, Michał Lewandowski...
Rok produkcji: 2007
Czas trwania: 106 min.
Produkcja: Polska

Liczba płyt: 1
Region: 2
Format obrazu: 4:3
Ścieżka dźwiękowa:  Dolby Digital 2.0


film dostarczony przez: Vision
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Kategorie
Recenzje DVD
Słownik DVD
Partnerzy
.
Szef Działu DVD
 
Top! Top!