www.mamboteam.com
REKLAMA
Start arrow DVD arrow Kłopotliwy Gość
22.03.2018.
 
 
Start
News
Filmy
DVD
Sylwetki
Patronaty
Regulamin

Hasło?
Odwiedza nas 2 gości
Kłopotliwy Gość

(4 głosów)
Redaktor: Michał N.   
24.04.2009.

 Gerard jako bezrobotny facet od folii aluminiowej ledwo wiąże koniec z końcem. Ma świadomość, że po 50-tce ciężko mu będzie znaleźć nowe zajęcie, więc, kiedy pojawia się propozycja pracy w dalekiej Indonezji, nie waha się ani chwili. Chcąc okazać wdzięczność swojemu nowemu szefowi, zaprasza go do domu na kolację. Żeby wszystko wyglądało i przebiegało idealnie, wraz z żoną angażują do pomocy specjalistę od wizerunku. Błąd! Ta decyzja zaowocuje serią wydarzeń, które poszarpią nerwy domowników na strzępy...

 [opis dystrybutora]
 

OBRAZ: Obraz zapisany jest w proporcjach 16:9, a dokładniej w 1.78:1, przez co usatysfakcjonowani zostaną posiadacze telewizorów panoramicznych. Podczas oglądania natraficie jedynie na małe niedociągnięcie, jakim jest ziarnica obrazu, jednak nie wpływa ona negatywnie na jakość obrazu, ponieważ jest ona wszechobecna na innych wydaniach DVD. Kolorystyka spełnia kluczową rolę, ponieważ ani razu nie zawiedziecie się na niej, ponieważ nie tworzą się dziwne rozmycia obrazu, jak również nakładanie się pasteli na siebie. Bardzo dobrze został dopasowany kontrast, dzięki czemu wszystkie elementy są widoczne. Ogólnie rzecz biorąc, nie zawiedziecie się na wizji, ponieważ występuje tylko jeden mało kluczowy minus. 
ocena obrazu: 90/100
  

DŹWIĘK: Linia melodyczna została zapisana w formacie Dolby Digital 5.1, zarówno w wersji oryginalnej, jak i polskiej z lektorem. Ciężko coś tutaj napisać, ponieważ dźwięk stoi na bardzo wysokim poziomie i ani razu nie dochodzi do zaburzeń, które w jakikolwiek sposób wpływałyby negatywnie na jakość odtwarzanego dźwięku. Nie doświadczycie również zatrzymywania się dźwięku oraz innych przestojów, ponieważ film zapisany jest na płycie jednowarstwowej. 

ocena dźwięku: 100/100

  

MENU: Monolith wydał kolejny film, który posiada podobne menu, a raczej szablon do pozostałych, jednak patrząc na innych dystrybutorów to trzeba stwierdzić, że ich menu są również podobne do siebie, więc nie ma tutaj żadnych rewelacji. Na głównej planszy oczywiście znajdują się główni bohaterowie, których oplatają animowane elementy. Podobnie jest również w pozostałych opcjach, jednak tam wszystko jest nieruchome. Nie zabrakło podkładu muzycznego, który pasuje do klimatu francuskiego kina.

ocena menu: 80/100

  

DODATKI: Na płycie nie ma zbyt wiele dodatków, te które się tutaj znajdują to zwykła podstawa wydań Monolitu, oto te bonusy:
- wybór scen,
- zapowiedzi,
- zwiastun.
Jak sami widzicie to za mało, żeby mówić o jakiś konkretnych dodatkach, ale cóż przynajmniej możecie się pośmiać z francuskiego humoru, który według mnie jest o wiele lepszy od angielskiego, ale to już rzecz gustu.

ocena dodatków: 20/100

ocena ogólna: 72,50/100


 Tytuł polski: Kłopotliwy Gość
Tytuł oryginalny:  Invité, L'
Reżyseria: Laurent Bouhnik
Obsada: Daniel Auteuil, Valérie Lemercier, Thierry Lhermitte...
Rok produkcji: 2007
Czas trwania: 80 min.
Produkcja: Francja

Liczba płyt: 1
Region: 2
Format obrazu: 16:9
Ścieżka dźwiękowa:  Dolby Digital 5.1 - oryginalna, polska


film dostarczony przez: Monolith
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Kategorie
Recenzje DVD
Słownik DVD
Partnerzy
.
Szef Działu DVD
 
Top! Top!