www.mamboteam.com
REKLAMA
Start arrow DVD arrow Magia Tęczowych Gwiazd DVD2
22.03.2018.
 
 
Start
News
Filmy
DVD
Sylwetki
Patronaty
Regulamin

Hasło?
Odwiedza nas 2 gości
Magia Tęczowych Gwiazd DVD2

(6 głosów)
Redaktor: Michał N.   
12.04.2009.

 Masaharu Tsuwabuki, małomówny uczeń liceum, pewnego dnia przez przypadek, wypija magiczny napój. Okazuje się, iż od tej chwili, zawsze po zachodzie słońca, zamienia się w małą, pluszową maskotkę! Jedynym sposobem na zrzucenie kłopotliwego czaru jest wypicie magicznego napoju, sporządzonego z siedmiu spadających gwiazd. Lecz magiczne gwiazdy może zdobyć tylko wyjątkowa dziewczyna, pochodząca z magicznego świata. I tak oto Masaharu trafia w postaci maskotki w ręce swojej szkolnej koleżanki - Sumomo, która za dnia jest zwykłą dziewczyną, po zachodzie słońca natomiast staje się magiczną Poławiaczką Gwiazd. Tę prowadzącą podwójne życie dwójkę bohaterów, wkrótce łączy płomienna, pierwsza miłość - jednak dziewczyna nie zdaje sobie sprawy, iż jej ukochany ze szkoły i magiczna maskotka, to ta sama osoba. Jak by tego było mało, Sumomo również kryje w sobie pewną tajemnicę... • "Magia tęczowych gwiazd" to przesłodka, pełna fantastycznego, romantycznego klimatu, kolorowa opowieść o magii pierwszej miłości, dojrzewaniu, odpowiedzialności i pokonywaniu własnych słabości. Świat magii jeszcze nigdy nie był tak barwny i romantyczny!

 [opis dystrybutora]
 

OBRAZ: Obraz zapisany jest w formacie 16:9. Podczas oglądania nie natknąłem się na jakiekolwiek minusy, chyba, że szukając na siłę mogę doczepić się do bardzo małej ziarnicy obrazu, jednak od razu mówię, że jest ona praktycznie niezauważalna, więc nie będzie nikomu przeszkadzać. Kolorystyka jest wręcz rewelacyjna, dlatego też nie dochodzi do załamania się wizji i nie tworzą się dziwne smugi. Kontrast wywiązuje się w stu procentach ze swojej roli. Wizja współgra wraz z linią melodyczną, dlatego też nie dochodzi do wyprzedzania się któregoś z wymienionych elementów. 
ocena obrazu: 100/100
  

DŹWIĘK: Linia melodyczna to kolejny element wydania, który otrzymuje maksymalną ocenę. Dźwięk zapisany jest w standardowym formacie, a mowa tutaj o Dolby Digital 5.1, w wersji oryginalnej, jak i polskiej z lektorem. Podczas oglądania nie natkniecie się na żadne minusy, które byłyby spowodowane winą wydawcy, dlatego brak tutaj dziwnych trzasków, pisków i innych niepożądanych dźwięków. Wszystkie jest bardzo dobrze słyszalne i nic nie umknie Waszej uwadze. 

ocena dźwięku: 100/100

  

MENU: Menu zostało stworzone w bardzo pomysłowy, a zarazem interesujący i prosty sposób. Na każdej z plansz menu znajdują się główni bohaterowie, jednak każda opcja menu odróżnia się od siebie innym układem i rozłożeniem wszystkich opcji. Na głównej planszy oraz przy wyborze scen mamy do czynienia jeszcze z kilkoma animacjami, które tutaj urozmaicają menu. Trochę dziwnym rozwiązaniem jest wybranie tylko jednego podkładu dźwiękowego do wszystkich opcji z menu, nie wiem czym to było spowodowane, ale rzuca się to w ucho. Ogólne rzecz biorąc menu jest w stu procentach klimatyczne i pasuje do całej koncepcji animacji.

ocena menu: 90/100

  

DODATKI: Dodatki to najgorszy, a zarazem najsłabszy element tego wydania DVD, ponieważ bonusów tutaj prawie nie ma. Oto co znajdziecie:
- informacje o filmie,
- inne DVD,
- zwiastuny innych filmów,
- wybór scen.
Dodatkowo do każdego wydania dołączona jest pocztówka i cieniutka książeczka opisująca bohaterów. Jest to dobre wydanie DVD, polecam każdemu zainteresowanemu tą tematyką.

ocena dodatków: 50/100

ocena ogólna: 85/100


 Tytuł polski: Magia Tęczowych Gwiazd
Tytuł oryginalny:  Nanatsuiro Drops
Reżyseria: Takahashi Yamamoto
Obsada: Kaori Shimizu, Kishô Taniyama, Mai Goto...
Rok produkcji: 2007
Czas trwania: 164 min.
Produkcja: Japonia

Liczba płyt: 1
Region: 2
Format obrazu: 16:9
Ścieżka dźwiękowa:  Dolby Digital 5.1


film dostarczony przez: Vision
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Kategorie
Recenzje DVD
Słownik DVD
Partnerzy
.
Szef Działu DVD
 
Top! Top!