www.mamboteam.com
REKLAMA
Advertisement
Start arrow DVD arrow Szczęśliwy Numerek
22.03.2018.
 
 
Start
News
Filmy
DVD
Sylwetki
Patronaty
Regulamin

Hasło?
Odwiedza nas 2 gości
Szczęśliwy Numerek

(6 głosów)
Redaktor: Michał N.   
27.04.2009.

 Masaharu Tsuwabuki, małomówny uczeń liceum, pewnego dnia przez przypadek, wypija magiczny napój. Okazuje się, iż od tej chwili, zawsze po zachodzie słońca, zamienia się w małą, pluszową maskotkę! Jedynym sposobem na zrzucenie kłopotliwego czaru jest wypicie magicznego napoju, sporządzonego z siedmiu spadających gwiazd. Lecz magiczne gwiazdy może zdobyć tylko wyjątkowa dziewczyna, pochodząca z magicznego świata. I tak oto Masaharu trafia w postaci maskotki w ręce swojej szkolnej koleżanki - Sumomo, która za dnia jest zwykłą dziewczyną, po zachodzie słońca natomiast staje się magiczną Poławiaczką Gwiazd. Tę prowadzącą podwójne życie dwójkę bohaterów, wkrótce łączy płomienna, pierwsza miłość - jednak dziewczyna nie zdaje sobie sprawy, iż jej ukochany ze szkoły i magiczna maskotka, to ta sama osoba. Jak by tego było mało, Sumomo również kryje w sobie pewną tajemnicę... • "Magia tęczowych gwiazd" to przesłodka, pełna fantastycznego, romantycznego klimatu, kolorowa opowieść o magii pierwszej miłości, dojrzewaniu, odpowiedzialności i pokonywaniu własnych słabości. Świat magii jeszcze nigdy nie był tak barwny i romantyczny!

 [opis dystrybutora]
 

OBRAZ: Obraz zapisany jest w aspekcie kinowym, czyli 16:9 [1.78:1]. Podczas oglądania dopatrzyłem się jednego minusa, jakim jest ziarnica obrazu, jednak w tym wypadku jest ona dziwna i czasami zniekształca wizje, ale to również przez niestabilny kolor, który czasami zawodzi, tworząc dziwne, kolorowe ziarno. Po za tym nie dopatrzyłem się żadnych udziwnień. Kontrast raczej nie zawodzi, ponieważ przez cały czas wszystko jest bardzo dobrze widoczne. Nie dochodzi do zatrzymań obrazu, ani do żadnych przestojów.
ocena obrazu: 70/100
  

DŹWIĘK: Linia melodyczna zapisana jest w standardowym formacie dostępnym na polskim rynku, a mowa tutaj o Dolby Digital 5.1, zarówno w wersji oryginalnej, jak i polskiej z lektorem. Podczas odtwarzania filmu nie dopatrzyłem się, a raczej nie usłyszałem żadnych niepożądanych dźwięków, które popsułyby w jakikolwiek sposób jakość linii melodycznej. Wszystko elementy są bardzo dobrze słyszalne. Nie dochodzi do nieprzewidzianych zatrzymań się filmu. Obraz współgra wraz z wizją, przez co nie doświadczycie „ucieczki” jednego z tych elementów.

ocena dźwięku: 100/100

  

MENU: Menu zostało zrobione w prosty i przyjemny dla oka sposób. Jednak muszę stwierdzić, że wszystkie opcje są do siebie podobne, przez co nie posiada ono zbyt wiele do zaoferowania. Oczywiście zmienia się częściowo szata graficzna, jednak większość rzeczy pozostaje ta sama i czasami wydaje się jakby się pozostawało w tej samej opcji, a tak nie jest. Dystrybutor oczywiście dołączyłem podkład muzyczny, który różni się od siebie i za to wielki plus. Kolorystyka również została bardzo dobrze dobrana, nic się nie zlewa, ani nic nie miesza. Ogólnie rzecz biorąc menu stoi na dobrym poziomie.

ocena menu: 70/100

  

DODATKI: Na płycie znajdują się jedynie podstawowe dodatki, które znajdziecie na każdej płycie Monolithu, a mowa tutaj o:
- wybór scen,
- zapowiedzi,
- zwiastun.
Po prostu nic dodać nic ująć, ponieważ to zbyt mało dla wymajającej dziś publiki. Jednak film nie jest najgorszy i warto go zobaczyć.

ocena dodatków: 20/100

ocena ogólna: 65/100


 Tytuł polski: Szczęśliwy Numerek
Tytuł oryginalny:  Easy Six
Reżyseria: Chris Iovenko
Obsada: Julian Sands, Katharine Towne, James Belushi...
Rok produkcji: 2003
Czas trwania: 85 min.
Produkcja: USA

Liczba płyt: 1
Region: 2
Format obrazu: 16:9
Ścieżka dźwiękowa:  Dolby Digital 5.1


film dostarczony przez: Monolith
 
następny artykuł »
Kategorie
Recenzje DVD
Słownik DVD
Partnerzy
.
Szef Działu DVD
 
Top! Top!