www.mamboteam.com
REKLAMA
Start arrow DVD arrow Totalny Kataklizm
22.03.2018.
 
 
Start
News
Filmy
DVD
Sylwetki
Patronaty
Regulamin

Hasło?
Odwiedza nas 2 gości
Totalny Kataklizm

(8 głosów)
Redaktor: Michał N.   
05.04.2009.

 Oto śledzimy dramatyczne przygody grupy atrakcyjnych inaczej młodych przyjaciół, którzy próbują znaleźć bezpieczne schronienie podczas koszmarnej nocy, kiedy to nawiedzają Ziemię najstraszliwsze klęski żywiołowe: deszcz asteroidów, trąba powietrzna i trzęsienie ziemi. Aby przerwać totalną zagładę i uratować ludzkość, dzielna grupa dziewcząt i chłopców musi rozwiązać serię tajemniczych zagadek. Biorąc na warsztat największe przeboje kinowe, takie jak „Indiana Jones”, „Seks w wielkim mieście”, „Iron Man”, „10.000 BC” czy „Juno”, nie oszczędzając ikon popkultury typu Amy Winehouse czy Justin Timberlake, twórcy filmu nabijają się ze wszystkiego i wszystkich. Nie znają umiaru, nie mają poczucia wstydu ani skrupułów. Mają za to mordercze poczucie humoru....

 [opis dystrybutora]
 

OBRAZ: Obraz zapisany jest w proporcjach telewizyjnych, czyli 4:3, może się to nie wszystkim spodobać, ale nic nie można w tej kwestii zrobić. Film posiada tylko jeden minus, którym jest ziarnica obrazu. Uprzedzam jednak, że nie powoduje ona żadnych negatywnych skutków dla wizji i dlatego nie będzie Wam przeszkadzać. Kolorystyka bardzo dobrze wywiązuje się ze swojej roli i ani na chwilę nie powinniście mieć z nią problemów. Nie tworzą się dziwne smugi, jak również przechodzenie na siebie kolorów. Wizja działa płynnie, nie zacina się i współgra wraz z linią melodyczną.
ocena obrazu: 90/100
  

DŹWIĘK: Linia melodyczna zapisana jest w najbardziej powszechnym dzisiaj formacie, a mowa tutaj o Dolby Digital 5.1. Do wyboru macie dwa warianty, wersję oryginalną i polską z lektorem. Nie dostrzegłem żadnych minusów, które w znaczący sposób psułyby jakość odtwarzanego dźwięku. Nie doświadczycie żadnych szumów, czy też trzasków, które potrafią zdenerwować widza.

ocena dźwięku: 100/100

  

MENU: Menu zbudowane jest w bardzo prosty i przejrzysty sposób. Nie zabrakło animowanych elementów na głównej planszy oraz przy wyborze scen, dodaje to trochę uroku menu, ponieważ pozostałe opcje są trochę dziwne, jakby zamontowano tak tylko tapetę i interaktywne menu, dlatego też te dwie opcje nadrabiają to co tamte straciły. Menu jak przystało na parodię komedii ostatnich lat jest śmieszne i wprowadza nas pośrednio w klimat filmu. Dodatkowo zamontowano tutaj podkład muzyczny, który jest również wyznacznikiem odpowiedniego nastroju.

ocena menu: 70/100

  

DODATKI: Dodatków tutaj zbyt wielu nie ma, te które się tutaj znalazły to zwykła podstawa każdego wydania DVD, a znajdziecie tutaj:
- wybór scen,
- zwiastun,
- zapowiedzi.
Nie wiem czy kogoś te dodatki uszczęśliwią, ponieważ na każdej płycie z Monolithu znajdziecie te dodatki.

ocena dodatków: 20/100

ocena ogólna: 70/100


 Tytuł polski: Totalny Kataklizm
Tytuł oryginalny: Disaster Movie
Reżyseria: Jason Friedberg, Aaron Seltzer
Obsada: Carmen Electra, Kimberly Kardashian, Matt Lanter...
Rok produkcji: 2008
Czas trwania: 85 min.
Produkcja: USA

Liczba płyt: 1
Region: 2
Format obrazu: 16:9
Ścieżka dźwiękowa:  Dolby Digital 5.1


film dostarczony przez: Monolith
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Kategorie
Recenzje DVD
Słownik DVD
Partnerzy
.
Szef Działu DVD
 
Top! Top!